RSS

Fable 2 съвместими игри

19 мар.

Че Peter Molyneux (Питър Молиньо) е гений, това би трябвало да го знае всяко хлапе. Това, че от време на време преувеличава малко повече от нужното – също. Но като цяло е гений 🙂

Причината въпросният отново да попадне в полезрението ми разбира се е Fable 2, и едни 3 Fable 2 Free Image Hosting at www.ImageShack.usсъвместими игри 😉

За какво иде реч по точно?
Преди известно време по-време на keynotе-а си в Сан Франциско (на Game Developers Conference ) Молиньо обясни че в Fable 2 враговете които побеждавате няма да „пускат“ злато както в стандартните RPG-та, но пък почти всичко в играта ще може да бъде купено със злато (въпросният кейноут и филмчетата от него са отразени тукbtw). Няма да обяснявам, че това доведе до минутка 0_о („гледане тъпо“) и резонният въпрос – от къде ще взимаме злато тогава?
За да изкара пари (злато) в играта, играча има няколко варианта:
– да си намери работа (в играта имам предвид) и от там да се прехранва;
– вероятно ще събирате и наеми от сградите който притежавате;
– Да бъдете „henchman“ за някой друг ваш приятел в Xbox Live*

* тук може би има нужда от малко разяснения. Идеята звучи горе долу така – Всеки един играч си цъка сам в къщи, и в зависимост от това какви действия извършва света около него се променя (да това всички сме го чували). Молиньо обаче се кълне, че световете на различните играчи ще бъдат доста различни и уникални. Аз разбира се подхождам с известно съмнение към това твърдение, но ще видим. Та вие си цъкате в къщи самичък, и решавате, че някой ваш приятел (който също цъка Fable 2/а може и да не цъка) може да се включи. Free Image Hosting at www.ImageShack.usКаните го, и въпросният се джоинва към вашата игра. Просто целият му герой, с всичко което има се „пренася“ във вашият свят и заедно ходите и громите насам натам (е това е co-op)! И за да има някакъв стимул друг играч да направи въпросното, той може да получава пари за това, че играе заедно с вас. Няма нужда да обяснявам колко хитро е това, и с колко много ще удължи живота на Fable 2.
Само си представете: „дюд, тука намерих една нечовешка сграда. Трябва да я видиш просто“. Няма проблем, дюд-ът просто прескача във вашата игра и я вижда 🙂Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Или: „Не просто не мога да утепам тоя бос. Можеш ли да помогнеш?“ Няма проблем. Скачам при теб и ти помагам да го очистим. И след като ни омръзне да се мотаме заедно, аз си се връщам в моят Fable 2 свят, като не само, че съм се забавлявал ми и съм натрупал злато и експириънс който да си ползвам в моята „мини вселена“.

За мен всичко това е супер идейно. И сега идвам до 3-тият начин за набавяне на пари, и причината да пиша този матрял всъщност:

„It’s a really big thing of mine–why don’t games talk to each other?“

Или въпросните „Fable 2 съвместими игри“.

Това за което говорим са три игри Keystone, Wizard’s Tower и Mage Dice разработвани от Carbonated Games (който са собственост на майкрософт). Та въпросните 3 кежуъл игрички ще са достъпни посредством Xbox Live Arcade, и когато играете на някоя от тях ще… трупате Fable „злато“ което след това ще можете да импортнете в играта. Най-просто казано, още преди Fable да излезе играчите ще имат възможност да натрупат солидно състояние играеки на „аркадни игрички“. А злато ще ни трябва! Както се споменава, във Fable вселената ще можете да купите почти всичко – къщи, магазини, подземия, замъци… Ако успеете да изкупите всички „земя“ в един град, ще бъдете обявени за негов кмет. Ако изкупите всичката земя в един регион ще бъдете обявени за негов крал. А ако успеете да изкупите всичката земя в Albion (за това ще трябват ужасно много пари) ще бъдете обявени за император на Fable света!

А не е ли яко 🙂
Разбира се това, ще отваря и допълнителни куестчета и т.н

Аз лично винаги съм си мислил че ще бъде супер яко да има някакви пресечни точки в тв сериалите или филмите. Представете си примерно как в Доктор Хаус съобщават по-новините, че Полета „ошенаик нещо си“ се е разбил насред океана (LOST). Разбира се това не може да се случи във всички сериали (и не е нужно де), защото те трябва да се излъчват горе долу по-едно и също време, и да имат тематика и „вселени“ който не противоречат една на друга. Но реално не е невъзможно, и би било супер яко нали?
Вие не се ли изкефихте като видяхте как децата в хотела (филма Хитмън) играят на – Хитмън 🙂
Или как Джесика и синън и (в Heroes) играят на Heavenly Sword който още не беше излязъл по-това време (но се пак Heroes се развива в близкото бъдеше)?
Не мога да не дам и примера с излезлият наскоро филм Cloverfield. Авторите разказват как в един от кадрите на моста нашата камера заснема друг човек с камера. И е възможно във вторият Cloverfield да видим друга история от гледната точка на другия тип с камера на моста. И точно там ще бъде тази толкова готина „връзка“ между първа и втора част. Е така се гради „вселена“. Колко по-възможно и лесно е това при игрите?

Не че няма някакви бегли опити за това (до сега). Например ако играете NFS:PS на мобилният си телефон, ще отключите специални кодове който можете да ползвате в NFS:PS на PC-то си, но това тук е следващото ниво.
Аз лично напоследък цъкам доста кежуъл игрички на телефона си (в тия задръствания) и въобще няма да се разсърдя ако цъкайки някоя от тези игрички изкарвам виртуални кинти, който да мога да използвам в Fable да речем. Разбира се малко изпреварвам времето но идеята кефи нали? 🙂

Точно това казва и Молиньо в интервюто с „Major Nelson„. Геймърите инвестират някакво време в играене на някакво заглавие, съответно заслужават да бъдат възнаградени за това 🙂 Много ми харесва тоя тип!

И така, надявам се скоро да видим повече такива неща (ачиивмънт точките при Xbox са типичен пример, колко успешна може да е една такава идея). Защото от това можем само да спечелим. А аз искрено се надявам и на нас PC геймърите да ни върже за нещо такова 😉

Оригиналното интервю с Молиньо в който говори повече за Fable 2 и разкрива подробностите на който се основава горният текст, можете да чуете тук:
Интервьто с Молиньо почва на 43-тата минута 😉
повече инфо (клик)

Vodpod videos no longer available. from www.gametrailers.com posted with vodpod

 
3 коментара

Публикувано от на 19 март, 2008 в Псевдо анализи, Games

 

Етикети: ,

3 отговора на “Fable 2 съвместими игри

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.