Докато някакви хора протестират пред офисите на Valve и копнеят за пускането на Half-Life: Episode 3, изглежда кранчетата работят по нещо… друго. Или поне така твърдят ESEA.net.

Според този пост, Craig „Torbull“ Levine е бил на гости на Valve за да „им помогне“ в разработката на.. нова версия на Counter-Strike. Въпросното нещо щяло да се казва Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).
Естествено Valve не са казали нищо, и нямаме представа дали става въпрос за пълна измишльотина от страна на ESEA, чисто нова версия на Counter-Strike или „ъпгрейд“ на Counter-Strike: Source, но така или иначе за това се шуми от известно време, а „cliffe“ от Valve е поправил автора на темата за сбърканото име (клик) т.е. нещо се задава.
Основните слухове се въртят около:
• Планирана за Q1 2012
• Играта ще се фокусира върху 5v5 мачове
• Ще работи с ъпдейтната версия на source engine-а
• Индивидуални и отборни статистики
• Нови оръжия
• Нови гранати
• Сериозна преработка на картите Dust & Aztec
• Амунициите ще бъдат безплатни…
За съжаление не се споменава нищо за шапки. 😀
За какво става въпрос, може ли нещо да измести бехемота Counter-Strike… Надявам се да разберем скоро. 😉
UPDATE: Официално – Counter-Strike: Global Offensive


Стойчо
12 август, 2011 at 11:19
Това може и да бъде казано след 5 дена на Gamescom.
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 11:39
Дам, въпреки че там акцента им ще бъде DoTA 2, а те не обичат много да си мешат заглавията. Ма ще видим.
ХаресвамХаресвам
ShinigamiBG
12 август, 2011 at 11:49
Така е хората може да са едно студио и да работят последователно игра за игра, но поне не са като близард да имат за 17 год 3 игри… макар че все още не мога да разбера Blizzard Activision wtf ?!
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 11:55
О вярвай ми, Valve имат капацитета и със сигурност работят по няколко неща едновременно. Въпроса е кога ще решат да ни ги покажат. 😉
ХаресвамХаресвам
syndbg
12 август, 2011 at 11:32
До момента ми звучи, като ULTRA FAIL.
Пък и какво да се очаква, след като работят с ESEA, а не с правилните хора – европейските про геймъри.
Абе… • Амунициите ще бъдат безплатни… – FAAAIL
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 11:39
Не човек, къртиш наистина. За играта не се знае АБСОЛЮТНО НИЩО, освен че може би ще се казва Counter-Strike: Global Offensive, обаче на тебе ти звучи като ULTRA FAIL.
Еми, ULTRA FAIL…
ХаресвамХаресвам
syndbg
12 август, 2011 at 12:01
Ти не си от вчера и би трябвало да знаеш Valve какво могат да постигнат сами – CS:Sourcе.
А не вярвам това да е по-различно, след като има още по-абсурдни и вероятно реални неща и тук -> http://esfiworld.com/cs/news/counter-strike-global-offensive-officially-works
Освен ако CSPromod не се забърза, друго спасение не виждам.
ХаресвамХаресвам
ShinigamiBG
12 август, 2011 at 11:43
Те да изкарат първо дота 2 пък.. xD Ам те нали бяха казали на една пресконференция че ще работят по цс точно след дота 2, въпреки че въпроса беше кога ще излезе cs 2 беше ясно че ще има цс след дотата..
Ам Безплатните амуниции не са нищо ново какво се очудвате.. в cs source е така, но играта в стиим се играе точно колкото и 1.6 аз също съм от тези хора и мисля че няма разлика дали ще купя оръжие или ще купя оръжие и ще помпя патрони, но се пак има и бързо купуване така че както казах почти няма разлика но мисля че е в +
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 12:11
@syndbg:
Мхм, третата най-играема игра в Steam, веднага след оригиналният Counter-Strike като разликата обикновенно е от порядака на 2 хиляди играчи.
Аз не казвам, че въпросният хипотетично теоритичен CS:GO ще е успешен продукт. Казвам само, че е малоумно да обявяваме проекта за „ULTRA FAIL“ без да имаме каквато и да е потвърдена информация за него.
ХаресвамХаресвам
ShinigamiBG
12 август, 2011 at 12:25
Не съм запознат с цялата биография на Valve, но не знам за игра която да е стигала „ULTRA FAIL“ day of defeat нещо не ме привлича, но хиляди я играят.. така че cooldown haters 😀
ХаресвамХаресвам
syndbg
12 август, 2011 at 13:05
Малък update, тук всичко е събрано -> http://counterstrikego.com/
И btw вие ако имате за успех, че CS:Source е 3-тата най-играна игра в Steam, значи всички CoD-ове до момента са пълен успех, ама не е така. Играта трябва да е годна и за професионална игра, а сега разбрах че и някакви молотови гранати са вкарали /facepalm
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 14:00
Естествено че последните два CoD-а са успех. Ако си мислиш, че това не е така, значи живееш в някаква притеснително голяма заблуда.
А ако това колко човека играят играта не е фактор за тебе… не знам. /facepalm
И сериозно ли си мислиш, че Valve не знаят, че играта трябва да е „годна за професионална игра“? Същите тия дето правят турнир с първа награда 1 милион долара, за да си промотират новата про-игра?
ХаресвамХаресвам
DoC
12 август, 2011 at 14:45
Първо беше Bachev да плюе компетентността на Кармак, сега syndbg по тази на Valve… КАКВО ИМ СТАВА НА ХОРАТА?!
Anywhore, CS никога не ми е харесвала. Source малко повече, ама пак си остана някаква блудкава за мен. Надявам се тази наистина да е професионално-ориентирана. Само да не стане от Counter-Strike на Hat-Strike xD
ХаресвамХаресвам
syndbg
12 август, 2011 at 15:53
А не, чакайте. Не съм казал че Valve са изцяло некомпетентни, само на тема CS са така.
Признал съм им труда по HL1/2 и епизодите, Portal1/2 и т.н, но с CS-а наистина не ги бива.
Марто, ти наистина ли казваш, че последните 2 CoD-а са успех? 😀
По-скоро успеха се крие в славата на поредицата, а самите CoD-ове вече са на доста различно ниво от това, което бяха в началото.
ХаресвамХаресвам
Strangera
12 август, 2011 at 16:25
Нали не бяха успешни, как успеха им се крие в каквото и да е? Били на „различно ниво“ от в началото? Соу уот? Това са най-продаваните игри в историята на гейминга. Може да са тъпи – но са ужасно успешни. Или имаме много разлина дефиниция за това какво означава „успешно заглавие“.
ХаресвамХаресвам
Стойчо
12 август, 2011 at 19:27
До 24 ще бъде официално от Valve!
ХаресвамХаресвам
hphbp
12 август, 2011 at 20:48
There it is – http://store.steampowered.com/news/6059/
ХаресвамХаресвам