RSS

Архив по месеци: май 2012

Подробните системни изисквания на Max Payne 3

Дни преди излизането на PC версията на Max Payne 3 \1-ви юни\, Rockstar пуснаха по детайлна информация за системните изисквания на играта. Явно предишните „общо“ публикувани изисквания са твърде сложни за някой геймъри…

Ето ъпдейтнатото инфо:
• LOWEST TESTED SPECS
Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Intel Dual Core 2.4 GHZ or AMD Dual Core 2.6 GHZ, or better
2GB System RAM
NVIDIA® GeForce 8600 GT 512MB RAM or AMD Radeon™ HD 3400 512MB RAM

• LOW RECOMMENDED SPECS
Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Intel Dual Core 3GHz or AMD equivalent
3GB System RAM
NVIDIA® GeForce 450 512MB RAM
or AMD Radeon™ HD 4870 512MB RAM

• HIGH RECOMMENDED SPECS
Windows 7/Vista (32 or 64 bit)
Intel i7 Quad Core 2.8Ghz or AMD equivalent
3GB System RAM
NVIDIA® GeForce 480 1GB RAM
or AMD Radeon™ HD 5870 1GB RAM

• HIGHEST TESTED SPECS
Windows 7/Vista (64 bit)
Intel i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ
or AMD FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
16GB System RAM
NVIDIA® GeForce® GTX 680 2GB RAM or AMD Radeon™ HD 7970 3GB RAM

Т.е да, освен ако R* не са омазали нещо по оптимизацията (отново) почти всички PC геймъри трябва да са ок. 🙂

UPDATE: Има промо в Steam – ако поръчате играта от тях (49,99€ – около 98 лева), получавате L.A. Noire като безплатен подарък. Иначе ритейл копието е на пре-ордър цена от 80 лв.

 
19 коментара

Публикувано от на 28 май, 2012 в Games, Max Payne

 

Етикети: , , , , , , , ,

Carmageddon: Reincarnation is GO… [kickstarter]

… а оригинала идва към GOG.

Миналата седмица, Carmageddon: Reincarnation успя да достигне поставената kickstarter цел от $400,000 което е добра новина за всички Carmageddon фенове. Честно казано, в един момент нещата не изглеждаха особено добре за проекта, но след като GOG удариха едно медийно рамо, целта беше скоропостижно постигната и дори надмината (за съжаление с малко).

Другата добра новина която се появи покрай това е, че в идните месеци, оригиналния Carmageddon \плюс Splat Pack-а\ ще се появят в GOG. Цената ще е $9.99 [клик] като ако сте дарили/дарите $25+ за Carmageddon: Reincarnation проекта ще получите ваучер за безплатно копие от оригиналната игра когато тя се появи в GOG.

С други думи, ако не сте, дайте $25+ на Stainless Games СЕГА!

 
2 коментара

Публикувано от на 28 май, 2012 в Carmageddon, Games

 

Етикети: , , ,

Mass Effect 3: Rebellion Pack [DLC]

За хората които все още се вълнуват от мултито на Mass Effect 3, миналата седмица BioWare обявиха, че утре (29-ти) ще пуснат за безплатно сваляне ново мултиплеър DLC – Rebellion Pack.

Пака ще съдържа няколко неща:
Шест нови персонажа – Vorcha Soldier, Vorcha Sentinel, Male Quarian Engineer, Male Quarian Infiltrator, Ex-Cerberus Vanguard и Ex-Cerberus Adept;
Две нови карти – Firebase Jade и Firebase Goddess;
Три нови оръжия – Cerberus Harrier Assault Rifle, Reegar Carbine Shotgun и Krysae Sniper Rifle;
Нов IN-MISSION OBJECTIVE – въпросния може да се появява на вълни 3, 6 и 10 и ще изисква екипа да ескортира нещо от дадена точка, до екстракшън зоната;
GEAR SLOT – След излизането на DLC-то, в equipment менюто ще се появи нов слот който ще позволява да екипираме нови ингейм бонуси, които не са за еднократна употреба. Въпросните ще варират от бонуси за оръжията, до бъфове на персонажите и ще се падат от reinforcement паковете.

Повече информация за различните елементи от Rebellion Pack-а, тук.

Моето мнение е, че новото съдържание определено изглежда интересно, и въпреки че съм разочарован, че още не съм отключил Krogan Battlemaster Vanguard от предишното DLC 😀 с удоволствие бих разцъкал… ако си нямах Diablo III. 😀 При всички случаи браво на BioWare, че продължават да развиват този изненадващо приятен елемент от ME поредицата. 😉

 
3 коментара

Публикувано от на 28 май, 2012 в Games, Mass Effect

 

Етикети: , , , , , ,

I am back…

Вчера се прибрах от странстванията из страната, така че блога се завръща към що годе нормалното си функциониране (до колкото това е възможно при наличието на Diablo III).

Като казах Diablo.. снощи най-накрая успях (все пак опитите ми бяха прекъсвани от различни грешки, взривове, земетресения и пътувания) да приключа с „демото на играта“ a.k.a. Diablo III на Normal, и истинското циклене може да започне. 🙂

Аз лично, исках да си мина Normal-a сам, изръчквайки каквото може да се изръчка, съответно приключението ми отне около 27 часа и 30 минути, като преигравах само 2-3 дънджена заради дроп на сървъра и т.н.

Съответно разпределението и следното:
Act I – 9 часа
Diablo III @Normal Act I

Act II – 8 часа
» Продължи нататък »

 
18 коментара

Публикувано от на 28 май, 2012 в Diablo, За блога, Games

 

Етикети: ,

Петъчно: Diablo III by Terence Jay Music

Петъчно, два пропуснати (от мен) D3 хита на Terence Jay 😉

Boyfriend:

ERROR 37:
» Продължи нататък »

 
5 коментара

Публикувано от на 25 май, 2012 в Diablo, Games, Music

 

Етикети: , , , , ,

Metro: Last Light – Enter the Metro [Short Film]

Днес краткия филм Enter the Metro (за който Ви споменах преди време) се появи в интернедите.

Въпросния е базиран на творчеството на Дмитрий Глуховски и има за цел да рекламира задаващата се игра на 4A Games – Metro: Last Light… и е доста як:

 
8 коментара

Публикувано от на 24 май, 2012 в Филми, Games, Metro 2033

 

Етикети: , , , , ,

Ъпдейти за Fruit Ninja & Jetpack Joyride [iOS]

Днес се навършват две години от излизането на Fruit Ninja и по случая Halfbrick Studios пуснаха голям ъпдеит за заглавието:

Освен това, Halfbrick-ци изненадаха и с ново голямо ъпдеитче за друговото им хитово iOS заглавие – Jetpack Joyride:
» Продължи нататък »

 
6 коментара

Публикувано от на 24 май, 2012 в Games, iPad, iPod touch/iPhone

 

Етикети: , , ,

Far Cry 3 – Insane Edition

С чиста съвест мога да заявя, че това е най-изтрещялото представяне на колекционерско издание на игра, което съм гледал до сега… 😀

 
8 коментара

Публикувано от на 23 май, 2012 в Far Cry, Games

 

Етикети: , , , , , , , ,

Къде е морето?

Лолз. Аз тръгнах към морето, а колегите ми докладваха че то отишло пред офиса…

Снимката е от преди малко… С бонус от Voland

 
15 коментара

Публикувано от на 22 май, 2012 в Инциденти

 

Етикети: , ,

On the road…

Добро утро земетръсци. Как сте след свежото събуждане (и среднощна разходка за някои)?

През следващите няколко дни планирам да търся артефакти из страната така че както обикновенно в такава ситуация, може да очаквате намалена блогърска активност. 🙂

С пожелания за по малко трусове (и error 37) – до скоро. 😉

20120522-101333.jpg

PS: Близард, като се върна сървърите да са безсмъртни иначе ще се караме! 🙂
PS 2: Пътуването е по план, и не е свързано с земетресението… 😀 т.е нямам секретно инфо, че трябва да се евакуирам… Само дето заради тва не можах да си врътна диаблото преди да замина. 😦

 
11 коментара

Публикувано от на 22 май, 2012 в За блога, Пътеписи