В интернедите започнаха да се появяват нови, интересни неща свързани с Metro: Last Light.
CVG публикуваха клип, чийто сорс ми е не известен но показва около 3 минути нови кадри от играта. И въпреки, че въпросните са накъсани атмосферата която „блъска“ от тях много, ама СТРАШНО много ми допада:
Отделно, имаме няколко нови скрийншота/арта от играта (via. pcgamer.com):
Dead Space 3 все още не е обявена официално, но… всички знаем, че играта идва (днес в интернедите дори изтече лого):
Beware of the ice…
Тъ… какво ни очаква в следващото издание на „Умрелия Космос“? Съдейки по публикуваната съвсем наскоро графична новела \и логото\ – сняг и лед (планетата се казва Uxor), нов персонаж (John Carver) и разбира се, „симпатични“ Necromorph-и.
Не е особено ясно дали John Carver ще е основно действащо лице и в играта, и дали Isaac Clarke ще се завърне, но предполагам, че следващата седмица, по време на E3 ще добием яснота по-въпроса. 😉 Тук е момента да добавя, че в началото на месеца IGN публикуваха информация, че Dead Space 3 ще има ко-оп, като описанието на втория персонаж… мда, изненадващо много прилича на John Carver от графичната новела, т.е. аз залагам, че Carver ще „дефилира“ рамо до рамо с Isaac. 😉
deadspace.com също е претърпял лек ъпдейт, като на сайта има и таймер който наистина ме мързи да „разгадавам“.
Аз лично доста харесвам оригиналния Dead Space \ревюто ми е тук\. Втората част обаче беше по-скоро разочароваща – твърде много „рециклирани“ елементи от първата игра и най-вече промяна на фокуса от survival-horror към уви… поредната екшън игра с БУ! елементи. 😦 И макар да не знаем нищо официално за Dead Space 3, ако слуховете се окажат верни, добавянето на ко-оп не ми допада въобще, защото това най-често означават повече екшън, по-малко хорър. 😦
Склонен да се съглася с хардкор Leeroy феновете, че автора на клипа (Finn O’Hara) не е схванал напълно концепцията на това което направи оригиналния клип хит, но все пак – добър опит. 🙂
PS: Ако някой случайно не се познава с Leeroy, клик. 😉
Както беше обещано, Rebellion Pack DLC-то за Mass Effect 3 вече е налично за свободно сваляне (повече за съдържанието му тук). Подобно на предишното DLC, за да свалите допълнителното съдържание, трябва да влезете в играта и от главното меню да изберете Downloadable Content -> Rebelion.
Пака е голям точно 133.37 MB, и определено ще предложи интересни неща на хората цъкащи мултито.
По този повод, BioWare дори бяха така добри да пуснат трейлърче:
Както ще видите от картинката (и трейлъра по-долу) „Черната акула“, очевидно са нови слушалки, с на пръв поглед доста як дизайн. Какво още, обаче?
Какво може да предложи Черната акула спрямо другите хищници в аквариума на Razer?
Като параметри, хедсета е доста близък до това което можете да видите в добрия стар Razer Carcharias.
Основната хардуерна разлика идва от мощността, но подобно на Razer Electra vs Razer Orca, BlackShark-а използва говорители с copper-clad aluminum voice coil и на практика разлика в аутпут силата НЯМА въпреки фрапиращата на пръв поглед разлика в числата).
За разлика от Carcharias-а обаче, Razer BlackShark-а може да се похвали с няколко интересни промени.
• Логично новия, доста як дизайн;
• Наушниците са кожени -> по-добра шумо изолация;
• Микрофона може да се маха;
• Съдейки по спецификациите, BlackShark има комбиниран жак (а не кабел с два отделни жака за микрофон и аудио in). Това означава няколко неща:
– Слушалките могат да се използват като хендсфри с всички съвместими устройства (iPod, iPhone, iPad, и въобще всеки един мобилен телефон/устройство имащо 3.5 мм жак). Разбира се под хендсфри нямам предвид да ходите по улицата и да си говорите по-микрофона, а по-скоро мобилен гейминг. Съответно когато не цъкате, просто си махате микрофона, и си ползвате слушалките за музика (ходене по улиците) и т.н. На всичкото отгоре, добавяме новите говорители, който поради по-малката си мощност пестят батерия, и всичко е на 6.
– В комплекта има и еднометров audio/mic сплитер (като това, ама по-дълго) което да си ръчнете на PC-то от което играете по-принцип, и да можете бързо да минете в „гейминг“ режим като се приберете.
Въобще, Razer BlackShark звучи като един изненадващо приятен продукт като към момента виждам само 2 притеснителни неща:
• Razer очакват доставките да започнат някъде през юли 2012-та, което имайки предвид практиката им… да спазват срокове, звучи като – чакайте ги някъде през есента (оптимистично);
• Цената би трябвало да е около 250 лева.
За добро или лошо, Е3 2012 наближава с пълна сила, съответно обичайното заливане с тийзъри и пре-е3 трейлъри започна…
Както се вижда от тийзъра, повече от играта ще видим по-време на Ubisoft-ската прес конференция, която трябва да бъде излъчена на живо на www.youtube.com/ubisoft на 4 юни, 3 pm Pacific Time (наше време – 4 сутринта, на 4-ти).
Вълнуващата новина е, че днес CD Projekt потвърдиха, че по време на пресконференцията ще обявят НОВОТО AAA RPG по което работят. Въпросното не е свързано с The Witcher… и със сигурност не е свързано с Смърфовете, но за повече информация ще трябва да почакаме до утре.
Разбира се очакваме и още приятни новини от GOG.com.
Тук е важно да отбележим, че хората които очакваме обявяването на експанжън за The Witcher 2, най-вероятно ще трябва да почакаме още малко, защото пред Еurogamer, CDP са заявили, че пазят Witcher изненадите за втората половина на 2012-та и началото на 2013-та. 😉
Аз лично чакам пресконференцията с нескрит интерес.
UPDATE: Първа тийзър картинка от новото IP, via. vg247.com:
Интересно. Очевидно екипа зад Rigs of Rods (open source vehicle simulator за който не бях чувал нищо до преди малко – клик) си играе с концепцията за имплементиране на „soft-body“ физиката от играта в CryEngine 3. Резултатите? За сега (и имайте предвид, че проекта е в ранен стадий) – доста интересни:
Имайте предвид, че това не е проект на Crytek, а дело на група ентусиасти, които по-скоро искат да бъдат забелязани от някой в Crytek \или просто се забавляват\.
Какво ще излезе в последствие? Нямам идея, но ако има повече информация, тя би следвало да се появи на beamng.com.
В хитовата статия на 24 часа има и други силни неща, ама… Фетбалу слим и Сайплес хил баце. Грабвайте багажа, и ходом марш към ъмм владенията на ъммм… секретната ъмм база…
Няма как… Браво 24-тири, браво часа!
Мисля, че трябва да завършим тази епика, с „Денивелация“ на „Ти Също“: