След всичко което изписах за The Evil Within (и особено за системните изисквания на играта), мисля че е повече от редно да Ви информирам, че въпросната най-накрая излезе. 🙂
Ето „пусковия трейлър“
» Продължи нататък »
След всичко което изписах за The Evil Within (и особено за системните изисквания на играта), мисля че е повече от редно да Ви информирам, че въпросната най-накрая излезе. 🙂
Ето „пусковия трейлър“
» Продължи нататък »
Гуд! Ubisoft обявиха, че Assassin’s Creed Rogue (който излиза за PlayStation 3 и Xbox 360 през ноември) ще се сдобие с PC версия, в началото на 2015-та. Няма информация дали ще има и PS4/Xbox One издание.
По този повод – чисто новия стори трейлър на играта:
» Към видеото »
На фона на абсурдните изисквания които част от актуалните заглавия имат (да The Evil Within – теб гледам) съм радостен да съобщя, че за разлика от други пъблишъри, EA явно имат желание да продават и на PC.
По този повод – системните изисквания, скрийншоти и малко инфо за PC версията на Dragon Age: Inquisition!
Започвам с няколко скрийншота от PC версията:
Ако искате да ги види в Full HD – клик.
Както можете да видите на скрийншотите, играта си има интерфейс направен специално за PC версията. Освен това, заглавието ще поддържа 4K резолюция, AMD Mantle и множество визуални и UI опции.
Също така е добре да се отбележи, че системните изисквания покриват приятен спектър от системи.
Препоръчителните звучат така:
• OS: Windows 7 or 8.1 64-bit
• CPU: AMD six core CPU @ 3.2 GHz, Intel quad core CPU @ 3.0 GHz
• System RAM: 8 GB
• Graphics Card: AMD Radeon HD 7870 or R9 270, NVIDIA GeForce GTX 660
• Graphics Memory: 2 GB
• Hard Drive: 26 GB
• DirectX 11
Но ако разполагате с по стара система, ще можете да подкарата играта и на:
• OS: Windows 7 or 8.1 64-bit
• CPU: AMD quad core CPU @ 2.5 GHz, Intel quad core CPU @ 2.0 GHz
• System RAM: 4 GB
• Graphics CARD: AMD Radeon HD 4870, NVIDIA GeForce 8800 GT
• Graphics Memory: 512 MB
• Hard Drive: 26 GB
• DirectX 10
За финал, кратко видео в което BioWare обясняват колко обичат PC геймърите и т.н.
» Към видеото »
В случай, че Ви е убягнало – PC версията на Ryse: Son of Rome излезе вчера (10.10).
Големия акцент разбира се е поддръжката на 4K. Ето трейлър:
» Към видеото »
Blizzard разкриха тазгодишните In-game екстри които ще получавате ако си закупите виртуален билет за BlizzCon 2014.
За сега, предметите са:
• Grommloc Pet за World of Warcraft;
• Blizzard 2014 Card Back за Hearthstone: Heroes of Warcraft;
• Portraits & Decal за StarCraft II;
• Warlords of Draenor Weapon Transmogrifications за Diablo III;
• Nexus Mount и портрет за Heroes of the Storm.
Предполагам непосредствено преди BlizzCon-а ще бъдат обявени и още виртуални предмети, но за сега списъка е това. 🙂
Още инфо на eu.battle.net/shop/en/product/blizzcon-virtual-ticket
С извинение за „ниската ми музикална култура“ си признавам, че нямам наблюдения върху творчеството на… Childish Gambino, но Ubisoft имат нов трейлър на Far Cry 4 с негова музика, така че явно ще трябва да го спомена. 😀
А и трейлъра не е лош. 🙂
» Към видеото »
2K и Turtle Rock Studios обявиха, че от 31 октомври до 2-ри ноември ще проведат голяма затворена алфа на Evolve. Записването за алфата е тук – EvolveGame.com/BigAlpha като за да се регистрирате ще имате нужда от код. Към този момент може да използвате този – 11197-10708-89072 😉 UPDATE: Нов код – 71687-90535-46031
Ето и трейлърче:
» Продължи нататък »
Ахахах…
Преди време, Bethesda публикуваха доооста фрапантни препоръчителни а след това и минимални системни изисквания за The Evil Within (TL:DR – 4GBs VRAM за да играете на 1080p). Новите новини, идващи от там продължават да са все така „приятни“ – според информацията публикувана тук, играта ще е локната на 30fps.
Значи обобщавам – ще имате нужда от НЯМА ТАКАВА МАШИНА за да играете в Full HD, но дори тогава, няма да можете да играете на повече от 30 кадъра.
Интересните новини не приключват тук. The Evil Within е направена да върви в съотношение 2.35:1 на всички платформи. Все пак, Bethesda успокояват, че PC геймърите ще имат възможност (посредством debug commands, но не и като опция в настройките) да накарат играта да върви във full-screen и на повече кадри, но това не се препоръчва защото щяло да наруши начина по който било предвидено да се играе заглавието.
От позитивната страна на нещата – The Evil Within щяла да поддържа 4K. Лошото е, че предвид препоръчителните изисквания (който са за 1080p) не съм сигурен, че дори Large Pixel Collider-а на PC Gamer ще се справи. 😀
Ок, склонен съм преглътна странното решение за съотношението на играта (творческо решение, ала бала). Но да ми обясняват, че играта ще върви на 30 кадъра, и да ми искат видео с 4GB рам – еми не е сериозно. Още повече, при положение, че причината за това да искат 4GB VRAM бил следната, готови ли сте – ето:
The PS4 and Xbox One both have 8 GB of unified RAM which can be used as both system and video memory. Because our PC version is functionally identical to those platforms, we recommend 4 GB of system memory, and 4 GB of VRAM for the best experience.
Хей, Bethesda – и аз имам препоръка към Вас. НАЕМЕТЕ СИ НЯКВИ КАДЪРНИ програмистчета, да Ви оптимизират PC версията!