RSS

Архив за етикет: IOI

Ревю: 007 First Light

Днес минавам само за да кажа, че 007 First Light е… топ!

Когато First Light беше обявена, имах известни притеснения, че IO Interactive просто ще направят Hitman с 007 рескин. След като видях геймплей и впоследствие играх играта обаче, смело мога да заявя, че IOI са направили нещо ново, различно и същевременно много тяхно.

Но първо най-важното: Patrick Gibson е страхотен James Bond, който по нищо не отстъпва на филмовите си колеги. И да, Amazon спокойно биха могли да прекратят търсенето на новия филмов Бонд и директно да използват Gibson. Това би било напълно ок. Но честно казано, по-скоро се надявам да го оставят да си направи една хубава гейминг трилогия. 😉

Та, First Light е супер. Супер е, защото е много полирана като механики, а въпросните механики работят отлично както сами по себе си, така и в комбинация.

Какво имам предвид?

Read the rest of this entry »
 
Вашият коментар

Публикувано от на 17 юни, 2026 в Ревю, Games

 

Етикети: , , , , , , , ,

Анализ на Ready Player One трейлъра

Писането на подробни анализи на трейлъри винаги ми се е струвало някак излишно. Все пак, това е просто реклама и твърде сериозното задълбаване в едно такова видео по скоро би могло да развали кефа от финалната продукция… или поне така мисля. Само че, както споменах и в миналата статия по темата, аз се имам за доста голям фен на книгата Ready Player One и съответно от както San Diego Comic-Con трейлъра на екранизацията на Стивън Спилбърг излезе, нещото ме чопли и човърка. Още повече, че няколко пъти попадам на чуждестранни сайтове който уж пишат „анализи“ на трейлъра, но си личи, че дори не са помирисвали книгата… и това ме изнервя. Съответно вчера не издържах, и хванах да разкоствам трейлъра кадър по кадър -> реших, че може би ще е разумно да излея мислите си в пост. 🙂

За протокола – книгата Ready Player One е претъпкана с всякакви pop culture референции, а съдейки по видяното в трейлъра, филма няма да отстъпва по нищо… даже напротив. Този анализ обаче не е посветен толкова на въпросните pop culture референции, а по скоро на това как филма ще бъде различен (и как ще бъде същия) от книгата. Иначе да – Харли Куин е в трейлъра, и Лара Крофт е в трейлъра, и Фреди Крюгер е в трейлъра и т.н., но това не е толкова важно (поне за мен).

В този ред на мисли, моя съвет е, ако не сте чели книгата да не продължавате с текста надолу, защото това по скоро ще Ви спойлне и ще Ви развали кефа. Ако сте чели книгата обаче – четете на воля, и се чувствайте свободни да споделяте теории и спекулации в коментарите. А и последно – чел съм книгата само на английски, съответно нямам идея как се превеждат някой от термините и за това съм ги оставил в оригинал. 🙂

След тази безумно дълга увертюра… трейлър.

Откриващия кадър на видеото показва „The Stacks“ в пълната им „прелест“. Нещото е като моушън версия на една от кориците на книгата и изглежда… страхотно.
» Продължи нататък »

 
5 коментара

Публикувано от на 26 юли, 2017 в Ревю, Филми

 

Етикети: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,