И докато съм на вълна пускови трейлъри…
Архив на категория: Games
Системните изисквания на Far Cry 4
С малко закъснение (BlizzCon-а е виновен), системните изисквания на Far Cry 4:
Минимални:
• Supported OS: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)
• Processor: Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
• Memory: 4GB
• Video Card: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM)
• Direct X: Version 11
• Hard Drive: 30 GB available space
• Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
Оптимални:
• Supported OS: MS Windows 7 SP1, MS Windows 8/8.1 (64bit versions only)
• Processor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better
• Memory: 8GB
• Video Card: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon R9 290X or better (2GB VRAM)
• Direct X: Version 11
• Hard Drive: 30 GB available space
• Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
Освен изискванията, в интернедите се появи и карта на Kyrat, така че ето какво Ви очаква:
Обобщение на Overwatch Unveiled панела [BlizzCon 2014]
Както предполагам сте разбрали, по време на BlizzCon, Blizzard обявиха отборен мултиплеър шутър наречен Overwatch (дебютните трейлъри са тук). Е Overwatch Unveiled панела приключи преди малко, така че съвсем набързо – детайлите от него.
Отборите са от по 6 човек (6v6) като всеки път като умрете можете да си сменяте геройчето. В отборите може да има еднакви герой. Към момента всеки персонаж има по 4 скила, като на този етап от разработката, скиловете нямат опция да се ъпгрейдват и т.н. Също така в момента играта няма алтернативни скинове за героите, но най-вероятно такива ще се появят на по късен етап.
Персонажите условно се разделят на 4 класа/роли – Offense, Defense, Tank и Support. Ето слайдовете с представянето им:
Основния акцент обаче са самите герой, а не ролите им.
Това например е Tracer, и представянето на скиловете и:
» Продължи нататък »
Обобщение на откриващата церемония на BlizzCon 2014
BlizzCon 2014 започна и… ИМАМЕ НОВИНИ.
Ще карам отзад напред.
• Overwatch!
Дам, Blizzard представиха чисто ново IP (за пръв път от 17 години), и играта е… FPS. Отборен мултиплеър шутър от Близард!
Въпросния звучи доста като Team Fortress, но има повече герой. От показания геймплей – нещото е много шарено и динамично. Представянето беше с синематик трейлър, и геймплей видео. Разбира се добавям въпросните:
Overwatch Cinematic Trailer:
» Продължи нататък »
Star Wars Episode VII: The Force Awakens
Sooo официално е – снимките на Star Wars Episode VII приключиха, а филма ще се казва „The Force Awakens“! В БГ под заглавието е „Силата се пробужда“.
Припомням, че действието в новия филм ще се развива 30 години след събитията в „Завръщането на Джедаите“.
По график, лентата трябва да излезе на 18 декември 2015 г.
Без The Crew, Unity и Far Cry 4 в Steam…
Табадуумц. По някаква не особено ясна причина, The Crew, Assassin’s Creed Unity и Far Cry 4 НЯМА ДА СЕ ПРОДАВАТА в Steam. Първоначално PCGamesN съобщиха, че решението се отнася само за UK, но в последствие се оказа, че този „гениален“ ход важи за всички пазари. Съответно към този моменти и 3-те игри вече не са налични в Steam въпреки, че първоначално бяха листнати там.
Истината е, че нямаме представа дали става въпрос за желанието на Ubisoft да налагат собствената си ужасна платформа uPlay, или за някакво кардинално решение от страна на Valve но фактите са си факти – тези игри вече не са налични в Steam.
Разбира се, няма как да не отбележа, че повечето (всички?) актуални игри на Ubisoft изискват uPlay без значение от къде сте ги купили, така че единствения недостатък от цялата тази работа е, че няма да си имате заглавията в Steam библиотеката… Но да, логично доста хора са ядосани от решението.
В крайна сметка към този момент, ако искате да си закупите някоя от тези игри ще трябва да си вземете ритейл копие или да се насочите към uPlay, GreenManGaming, Gamersgate или някой от производните сайтове…
Източник pcgamer.com
UPDATE: Ииии всички изброени в статията игри отново са налични в Steam…
The Witcher 3: Wild Hunt FREE DLC program
За съжаление, в днешно време е напълно нормално заедно с обявяването на дадена игра, издателя да представя и Season Pass който струва колкото цялата игра (или дори повече) и който Ви дава достъп до редица не обявени неща… които до скоро беше нормално да получавам безплатно.
За щастие, все още има компании които не процедират по този начин – в типичния си шеговит стил, CD PROJEKT RED обявиха безплатната DLC програма която ще върви с The Witcher 3: Wild Hunt. Програмата е активна за всички закупили или планиращи да си купят играта, без значение от платформата и ще дава на играчите достъп до 16 DLC-та.
Първата партида (включваща 2 DLC-та) ще излезе на 25 февруари 2015-та и ще представлява Temerian Armor Set (който включва и horse armor) и сет с „Брада и прическа“ за Гералд. След това ще получаваме по 2 нови DLC-та всяка седмица. 3 и 4-тото ще бъдат алтернативен модел за Йенефер и мисия с група изчезнали миньори. За останалите 12 все още няма информация.
Пълното инфо е тук.
The Witcher 3: Wild Hunt идва на 24 февруари.
Геймплей от World of Speed
В интернедите се появи геймплей видео от free-to-play MMO рейсъра на Slightly Mad Studios – World of Speed, който беше обявен през февруари.
За сега играта се очаква за PC по някое време през 2015-та, като на http://wos.my.com/ има записване за бетата. Геймплея показва трасе в Москва:
» Към видеото »













