Само да напомня, че отворената бета на GWENT: The Witcher Card Game започна на 24-ти, така че ако искате да тествате играта можете да се насочите насам.

Освен за PC, GWENT-а е наличен и за Xbox One и PlayStation 4. Приключвам с новия Cinematic трейлър на играта:
» Към видеото »
Етикети: CD Projekt, CD Projekt RED, Closed Beta, gwent, GWENT Closed Beta, Gwent: The Witcher Card Game, open beta, The Witcher 3
Видео
Хъ. След третия трейлър, Sony и Marvel пуснаха и интернационален трейлър на Spider-Man: Homecoming. Принципно този тип трейлъри не се различават много от стандартните (eдин два нови кадъра тук там), но днешния е изключение. Всъщност трейлъра е много по различен от останалите и освен че показва влоговете на спайдърмен 😀 се фокусира върху Vulture.

» Към видеото »
Етикети: #SpiderManHomecoming, disney, ПАЙДЖИНА, ПАЙДЖИНИТЕ, Питър Паркър, Тони Старк, Marvel, MCU, Sony, Spider-Man, Spider-Man: Homecoming, Tom Holland, Vulture, your friendly neighborhood Spider-Man
Оф… защо Ридли, защо? 
Честно казано, омръзна ми да си започвам Alien филм ревютата по този начин, но другарят Скот не ми оставя друг избор. Навремето първата ми реакция, след като изгледах дебютния трейлър на Alien: Covenant , беше доста негативна. В последствие, се появиха разни допълнителни рекламни материали, които ми вдъхнаха малко надежда, че Скот знае какво прави. След като изгледах филма обаче, съм готов с прискърбие да съобщя, че лично за мен Alien: Covenant не става… ама хич.

За пропусналите – Alien: Covenant е продължение на доста противоречивия „Prometheus“ и предистория на оригиналния Alien филм на същия този Ридли от 1979. Според това как филма се представи, въпросният може и да е начало на нова трилогия или… шестология (примерно). Припомням, че преди време Ридли (който btw става на 80 тази година) заяви, че имал концепция за още шест Alien филма. 

Сега… за филмът. След като изгледах първия трейлър, написах:
» Продължи нататък »
Етикети: Alien, Alien: Covenant, Covenant, Дейвид, Катрин Уотърсън, Майкъл Фасбендер, Пришълецът: Завет, Ридли Скот, ксеноморф
Изображение
Знаете ли от какво няма нужда Quake Champions? От история. Въпреки това, Bethesda и Titan Comics смятат да ни дадат точно това, защото през август въпросните ще дебютират серия от комикси базирано именно на идващия Quake Champions FPS.
Комиксите ще имат както физическо така и дигитално издание и ще се фокусират върху историите на Ranger, Visor, Nyx и други Quake Champions персонажи. За да ни подготвят за събитието, 3 корици със съответните персонажи:
Ма знае ли човек… може и да е интересно.
Етикети: 120Hz, Bethesda Softworks, eSports, FPS, id Software, Nyx, Quake Champions, Ranger, Saber Interactive, Tim Willits, Titan Comics, Visor
Видео
Преди няколко дни (на 21-ви) седнах да играя Inner Chains, дебютната игра на „Telepaths Tree“ – инди студио ситуирано във Варшава и основано от Tomasz Strzałkowski и бивши служители на People Can Fly, Epic Games, Flying Wild Hog, Platige Image, CreativeForge, Techland и CD Project RED.

Telepaths Tree работят по играта от 2015-та и миналата седмица въпросната най-накрая излезе [Steam Link]. Аз разбира се, реших да запиша First Contact видео на приключенията си, така че по-долу можете да видите около час от играта.
» Продължи нататък »
Етикети: First Contact, Inner Chains, Telepaths Tree, Tomasz Strzałkowski, Unreal Engine 4
Видео
Ново трейлърче на филма за „your friendly neighborhood Spider-Man“. 😉

» Към видеото »
Етикети: #SpiderManHomecoming, disney, ПАЙДЖИНА, ПАЙДЖИНИТЕ, Питър Паркър, Тони Старк, Marvel, MCU, Sony, Spider-Man, Spider-Man: Homecoming, Tom Holland, Vulture, your friendly neighborhood Spider-Man
… Познайте какво? Resident Evil: The Final Chapter нямало да е последния RE филм. Преди известно време, Constantin Film AG са разкрили пред Variety, че планират рестарт на филмовата Resident Evil поредица.

Ама как така рестарт? То не свърши ли преди малко? Е свърши, ама предвид факта, че въпреки откровената си тъпотия (лично за мен само първия филм е смислен) франчайза прави безумно много пари (към момента поредицата е докарала над 1,2 милиарда долара), хората бързат да изкарат още… и още.
На този етап няма информация за какво точно ще става на въпрос във въпросните нови филми, но знаем, че плановете са за цели шест. Точно така, не един, два или три… А направо нова поредица с ШЕСТ нови филма. Това ме навежда на мисълта, че по скоро ни очаква още от същата тъпотия (минус Мила Йовович). Защото в крайна сметка, щом формулата работи – защо да я променяш. 
Етикети: Constantin Film, Заразно зло, Resident Evil, Sony, T-virus
В интервю пред The Hollywood Reporter Снайдер е разкрил, че се налага да се оттегли от работата по Justice League филма.

Причината е доста неприятна – през март, 20 годишната му дъщеря е починала и той и семейството му имат нужда от повече време за да се справят с трагедията. 😦
Първоначалният план е бил, ситуацията да не се раздухва из медиите, и Снайдер да се завърне към проекта след двуседмична пауза, но в последствие е взел решението, че има нужда от повече време. В някакъв момент Warner Bros. са предложили, филма който в момента е във фаза на постпродукцията просто да излезе на по късна дата, но Зак е бил против. Съответно, в крайна сметка са стигнали до решение, да прехвърлят остатъка от работата на Джос Уидън. Избора на Уидън между другото не е никак случаен, защото той вече е въвлечен в проекта – след като завършва първоначалната груба версия на филма, Снайдер e решил да заснеме няколко допълнителни сцени, и е привлякъл Уидън да ги напише. Съответно сега, Уидън просто ще трябва да заснеме въпросните и да довърши финалната версия на филма.
Още по темата в hollywoodreporter.com
Етикети: DC Cinematic Universe, Зак Снайдер, Лигата на справедливостта, Justice League, Warner Bros.