Team Fortress 2, SFM… големи роботи? ДА!
Архив на категория: Games
Standby for Titanfall
Бетата на Titanfall приключи но самия релийз не е чак толкова далеч [14.03.14] така че положението не е толкова страшно. 🙂 Докато играта излезе обаче, ще си говорим за… динозаври. 😉
Това по горе е скрийншот от новия трейлър на Titanfall, който потвърждава съществуването на големи същества тип „динозаври“ в играта. Ето трейлъра:
» Продължи нататък »
Free to Play филма идва на 19 март!
OMG, OMG It Is Happening!!!
Valve обявиха, че „Free to Play“ филма (документален филм посветен на 3-ма DOTO 2 про играчи) най-накрая ще излезе в Steam на 19 март!
Филма ще бъде безплатен за гледане, но ако искате да подкрепите Valve ще може да си закупите Free to Play Competitor Pack който ще включва множество in-game награди (сетове, уардове, куриер, HUD), а част от приходите ще бъдат дадени на Dendi, HyHy и Fear (3-те прота за които е филма).
Повече информация за нещото на freetoplaythemovie.com, а ето и трейлър на филмчето:
» Към трейлъра »
J!NX БГ вече е част от Ozone.bg
Преди малко ozone.bg разпространиха интересната новина – целия каталог на J!NX БГ става част от Ozone.bg, съответно всички продукти на J!NX у нас, вече са налични на едно място – тук (над 200 продукта).
Jinx.bg спира да съществува като самостоятелен сайт, така че не се изненадвайте, че от въпросния адрес вече Ви се зарежда страницата на озонци.
По този повод, до края на седмицата всички модели тениски и суйчъри на J!NX, могат да бъдат закупени с 10лв. отстъпка. Всичко което трябва да направите е да използвате промо кода OZN-JINX при пускане на поръчката. Кода е валиден до неделя, като тук има повече информация по въпроса.
Сбогом Irrational Games, здравейте… Irrational Games
Голямата и шокираща новина от вчера е една – Ken Levine преструктурира Irrational Games.
В irrationalgames.com има обширно писмо от Levine, в което създателя на някой от най-запомнящите се игри които съм играл, обяснява какво се случва с компанията и какви са бъдещите му планове. Ако сте фенове, остро препоръчвам да погледнете оригиналния текст.
В общи линии изглежда, че Levine е решил следващия му проект да бъде доста по различен от това което е правил до сега, съответно плана му е бил да започне нова доста по малка компания която да работи по въпросния. В крайна сметка обаче, Take-Two са го убедили този проект да се случва под тяхната шапка и съответно Irrational Games ще бъдат преструктурирани за да могат да са адекватни в новото начинание.
Имайте предвид, че тук не говорим за неща от типа „напускат двама трима служители“. Преди няколко години (през 2012-та), в Irrational Games работеха около 200 човека. Не е ясно колко са те сега (непосредствено преди промените), но в „новия“ Irrational Games ще останат едва около 15 служителя. Та да, ужасно много хора си заминават.
Следващия въпрос е – ами сега какво?
Irrational Games 2.0 ще се фокусира върху създаването на „narrative-driven“ игри, позволяващи многократно преиграване. Тези игри ще се разпространяват през каналите за дигитална дистрибуция. Не си мислете обаче, че това означава, че скоро ще видим игра от новата компания 🙂 защото Levine предупреждава, че има нужда от… много време за разработка на новото си начинание.
Или с други думи – новите Irrational вече са малък, гъвкав и креативен екип разполагащ с… колкото време им е необходимо, за да направят това което искат.
Какво се случва с BioShock?
Относно бъдещето на BioShock вселената – след финалното DLC, което излиза на 25 март, Levine остава BioShock в ръцете на 2K. Т.е. да, сигурен съм че в някакъв момент ще видим нова BioShock игра, просто Irrational Games няма да имат нищо общо с нея.
Като оставим BioShock настрана, тази новина е едновременно тъжна и същевременно радостна. Тъжна е защото нещо приключва, някакви хора може би ще останат без работа и т.н. От друга страна обаче, е радостна защото на Ken Levine му стиска да каже – аз ще правя това което искам, а не това което индустрията очаква от мен да правя, съответно съм сигурен, че бъдещия му проект / проекти са нещо което ще играя с кеф.
И така, Old Irrational Games – благодаря Ви за всичко (особено за BioShock); Ex-Irrational Games хората – успех в бъдещите Ви начинания; New Irrational Games – нямам търпение за новия Ви проект!
UPDATE: Официалното инфо е, че 75 човека са останали без работа т.е. преди преструктурирането в студиото са работили около 100 човека. Източник: polygon.com
Безплатен Battlefield 4 Handgun Shortcut Kit
Ако цъкате Battlefield 4 и искате по бързо да си отключите една купчина пистолети (ако вече не сте ги отключили де), EA любезно са пуснали BATTLEFIELD 4 HANDGUN SHORTCUT KIT.
Принципно това е нещо което си закупувате срещу €3.99, и в замяна получавате ВЕДНАГИЧЕСКИ 😀 достъп до M9, QSZ-92, MP443, SHORTY 12G, G18, FN57, M1911, 93R, CZ-75, .44 MAGNUM и Compact 45.
Причината да пиша този пост обаче е факта, че до 24 февруари, въпросния kit е… безплатен. Съответно ако цъкате BF4 и още не сте си отключили въпросните оръжия, може да си „закупите“ пака от тук, и да получите достъп до тях… веднага.
10х на Ачко за линка. 😉
Dota 2: New Bloom Festival-а приключва
Valve обявиха, че идващият в полунощ бийст (за Dota 2 говорим), ще е последния, така че ако имате не изхарчени инготи… тази нощ, ще е нощта.
В полунощ ще разберем, и колко време ще продължи последната фаза. 🙂
Heroic BOZDUGAN Krasno Selo [Dota 2]
През уикенда в интернедите започна „Bulgarian Amateur League“ – DOTA 2 турнир организиран от dota2-bg.net. За съжаление представянето на отбора в които участвам (BOZDUGAN Krasno Selo) не беше особено добро 😀 но нищо… има още мачове.
Причината за този пост обаче е една лична молба. Тъй като турнира е с билети [0,69€] докато гледате мачовете (стига да имате билет или ако сте в парти с човек с билет) имате шансове да получите разни „Heroic“ предмети при определени случки по време на мача (First blood, Ultra kill, закупуване на рапира и т.н.). Предвид факта, че мачовете не се гледат от титанично количество хора, шансовете да Ви дропне предмет всъщност са доста големи.
Тъ, причината да пиша този пост е, че ще се радвам да споделяте тук ако докато гледате наш мач Ви се падне някой предмет, защото за нас ще е доста як спомен да можем да се докопаме до такива (примерно керито ни ще „умре“ от кеф ако докопа предмет на който пише, че е направил First blood). Съответно разбира се, ще се постараем да Ви предложим адекватен трейд за въпросния предмет. 🙂
Знам, че е „long shot“ но комюнитито не е толкова голямо, така че реших, че е добра идея все пак да се пробвам.
Пък ние от наша страна, ще опитаме да правим повече МЕГАААААААААААА КИИИИИИИИИИИИИИИИЛ (примерно) неща за следващите ни мачове. 😀 Между другото следващия ни среща е на 18.02.14 от 21:00. 😉
PS: Night Stalker-а ни МНОГО иска да си намери First blood item от първия ни мач (демек с неговото име). 😀











