Тъй като от доста време не съм писал нищо за идващия с пълна сила ON! Fest 2017 (остават малко повече от 40 дни) а организаторите обявиха бая неща – наваксващ пост.
• ON! Gaming – като цяло гейминга е една от особено силните зони на ON! Fest и тази година традицията определено ще продължи.

За феновете на League of Legends и CS:GO – ON! Fest 2017 ще бъде домакин на финалите на ЕSL Southeast Europe Championship където най-добрите Балкански отбори ще се борят за чест, слава и награди.
» Продължи нататък »
Етикети: BEYOND FUN, Интер Експо Център, Отвъд забавлението, ON! Anime, ON! Fest, ON! Fest 2017, ON! Gaming, ON! Sports, ON! Street, ON! Tube
Видео
Още едно Quake Champions геройче – името му е Visor, и има wall hack. 😀

Иначе ако още нямате код за бетата, можете да си вземете от тук. Стрелбицата (под формата на LARGE-SCALE TECH TEST) започва утре.
Eто трейлъра на Visor.
» Към видеото »
Етикети: 120Hz, Bethesda Softworks, eSports, FPS, id Software, Quake Champions, Quakeguy, Saber Interactive, Tim Willits, Visor
Видео
През уикенда седнах да поцъкам малко Prey, и разбира се реших да запиша първия си сблъсък с играта.

Съответно в долното видео можете да видите малко повече от час геймплей който горе долу покрива интрото на играта:
» Към видеото »
Етикети: Another Yu, Arkane Studios, Bethesda, Mimic, Morgan Yu, Only Yu Can Save the World, Prey, Raphael Colantonio, Talos I, TranStar Corporation
Добра новина за хората чакащи Quake Champions – от 12-ти, та чак до 21 май id Software организират „LARGE-SCALE TECH TEST“ който ще е отворен за всички и няма да има NDA (ще можете да шервата всичко на воля).

Въпросния тест ще Ви позволи да тествате всички налични за момента герой и карти + чисто нов 4v4 режим наречен „Sacrifice“. Всички които са се записали за бетата трябва да получат код когато въпросния тест започне. Ако не сте, можете да го направите тук.
Етикети: 120Hz, Bethesda Softworks, eSports, FPS, id Software, LARGE-SCALE TECH TEST, Quake Champions, Quakeguy, Ranger, Saber Interactive, Sacrifice, Tim Willits
Хъ, ти да видиш. Hopoo Games обявиха, че работят по втора част на Risk of Rain – доста приятния им co-op action platformer с roguelike елементи [Steam Link].
В сърцето на новата игра отново са заложени същите механизми, но голямата разлика е, че втората част ще бъде изцяло… 3D:

Звучи ми странно, но Hopoo твърдят, че това дава много повече възможности за готин геймплей и са доволни от резултата до тук (eкипа работи по играта от 6 месеца), така че определено ще им се доверя. 🙂
Още за проекта можете да видите и прочетете тук. На този етап Hopoo не се ангажират със срокове и дати. 😉
Етикети: 3D, action platformer, co-op, Hopoo Games, Risk of Rain 2, roguelike
Видео
След като изгледах новия Blade Runner 2049 трейлър неизброимо количество пъти съм склонен да заявя, че тоя филм ще смазва… ако не по друг начин, то поне визуално. 😛

Ясно беше, че щом Вилньов е набъркан нещата ще изгледат чудесно, обаче актуалното трейлърче си е направо произведение на изкуството.
» Към видеото »
Етикети: Blade Runner, Blade Runner 2049, Дени Вилньов, Harrison Ford, lade Runner 2049, Rick Deckard, Ryan Gosling
Oh Marvel… обичам Ви!
Вчера ходих да гледам Guardians of the Galaxy Vol. 2 и мога да кажа, че съм повече от доволен.

I Am Groot.
Първия Guardians of the Galaxy беше нещо различно. С него Marvel показаха, че са способни да направят всичко повече от гледаемо (дори филма с говорещия Енот), а за втората част, Джеймс Гън и компания… просто са ретардирали тотално (в най-добрия смисъл на думата). Представете си Deadpool филма (ама не толкова вулгарен), в космоса и с главни персонажи енот, бебе дърво, извънземни с най-различни цветове и… планета.

I Am Groot.
» Продължи нататък »
Етикети: Baby Groot, Drax, Джеймс Гън, Пазители на галактиката, Пазители на галактиката 2, Gamora, Guardians of the Galaxy, Guardians of the Galaxy Vol. 2, I Am Groot, Marvel, Peter Quill, Rocket, Star-Lord, Weapon 8K
… е дъното. Но в най-добрия смисъл на думата. 😀
Valve пуснаха в продажба The International 2017 Battle Pass [Store Link] и нещата са доста интересни.

Тематиката както можете да се досетите от картинките е „морско дъно“ 😀 а паса носи обичайните Dota 2 неща – шапки, още шапки и други козметики. Особено интересния момент тази година обаче е, че купуването на паса ще Ви даде достъп до Siltbreaker – ко-оп кампания за 3-ма играчи! Кампанията е съставена от 2 части, като първата (THE SANDS OF FATE) се очаква по късно този месец, а втората (A VAULT IN THE DEEP) идва през юли. В dota2.com има още инфо по темата а ето и първите 3 скрийншота от въпросната кампания:
» Продължи нататък »
Етикети: ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ DIGITAL SPORTS ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ, The International, The International 2017, The International 2017 Battle Pass, The International 7, TI7, Valve
Видео
Marvel и ABC публикуваха първи тийзър трейлър на задаващия се Marvel’s Inhumans сериал.

За съжаление видеото е… истински тийзър и не показва особено много неща.
» Към видеото »
Етикети: ABC, ABC Studios, Auran, Black Bolt, Crystal, Gorgon, IMAX, Inhumans, Karnak, Lockjaw, Marvel, Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D, Marvel's Inhumans, Maximus, MCU, Medusa, Scott Buck, Triton